Статті

«Дивниця» — казка чи притча, що тематично відкриває поточне число журналу. «Мудрощі» промовляють мовою історії, психології, філософії. «Доброустрій» розкриває практичну сторону тієї чи іншої теми. «Колограй» йде у ногу з ритмами природи та світу, відкриває народну, фольклорну складову теми номера, наново окреслюючи наше коріння та зв’язки поколінь. «Образи творчості» додають номеру культурно-мистецького звучання, розповідаючи про живопис, скульптуру, архітектуру та музику. «Рукотвори» — те, що можна змайструвати своїми руками. «Крайобраз» — це розповіді про інші країни. «Споглядання» яскравими фотографіями візуалізує ту чи іншу тему. «Читанка» і «Підсилок» — огляди найкращих книжок для дітей, дорослих і сімейного читання. Ну і Додаток — це яскрава гра чи казочка, поробка або пісенник. У кожному номері щось особливе і дуже цікаве!

Хвилинка здоров'я

7 вересня 2014

Майбутнє будь-якої нації залежить від сьогоднішніх дітей. Здоров’я – основа подальшого успішного становлення людини, а формувати здоровий спосіб життя починати маємо у дітей змалечку. Не в останню чергу, власним прикладом.

Шлях любові, або Як говорити з дитиною про секс

13 травня 2014

Усі батьки бажають своїй дитині щасливого, гармонійного і повноцінного життя. Ось і тепер ви читаєте цю статтю, отже, назріло питання: як допомогти своїй дитині дізнатися про важливий аспект життя – сексуальність; як захистити її від неправильної інформації, як зберегти або налагодити ваші з нею щирі довірливі стосунки? Як допомогти дитині вирости здоровою людиною, здатною дарувати і приймати кохання, бути сексуальною?

Мальований чортик сімейних цінностей

28 лютого 2014

Наприкінці минулого року, наше видання запросили на круглий стіл «Збереження традиційних сімейних цінностей в Україні». Прес-реліз загрозливо розповідав про три найбільші небезпеки для сімейних цінностей – гомосексуалізм, гендер та ювенальну юстицію. Остання навіть була винесена в окремий пункт порядку денного – «небезпека ювенальної юстиції».

Нудизм і діти

10 лютого 2014

Ще років з 10 тому сюди можна було потрапити тільки пішки: через гори зі Щебетовки, або по камінню-піску вздовж морських хвиль. Лисяча бухта вважалася найбільшим нудистським пляжем на території колишнього Радянського союзу. Не знаю, як було тоді, бо вперше в Ліску я потрапила восени 2005 року. Студентські роки, тепле море, ніжне сонце, а люди поруч живуть своїм життям так, як їм зручно. А зручно без зайвого.

Що таке природне харчування? (сироїдство, аюрведа, дієтичне харчування - круглий стіл)

10 січня 2014

Три фахівці, які практикують різні системи харчування, зібралися за круглим столом, аби поговорити про переваги своїх підходів до того, що вони вважають здоровим харчуванням. До вашої уваги розмова із сироїдом, практиком аюрведи та "класичним" дієтологом.

Чи природна хвороба, або На що здатні ритми

9 січня 2014

Виявляється, відчуття ритмів може допомогти вистояти, а часом навіть вижити у найскладніших життєвих ситуаціях. І це не така вже складна наука, вважає лікар-гомеопат Юлія Каташинська.

Народна педагогіка і кобзарська традиція.

8 січня 2014

"Зазвичай як дитину навчають музиці? А так: у музичну школу дитину ведуть мама чи тато, а дитина не хоче, а його вчать насильно, а як не слухається – то ставлять двійку. Як Паганіні казав: «А сегодня господин сын кушать не будет», поки не вивчить якийсь там етюд… У народній педагогіці все навпаки" - розмова з етномузикологом Михайлом Йосиповичем Хаєм.

«Куті тисячі рецептів є, а було ще більше!»

6 січня 2014

Валерій Гладунець, фольклорист, учасник гуртів "Божичі" та "PoliКарп", багато років не вивчає традицію, а живе нею. Величезна любов до усього справжнього, зрощеного на землі, невіддільного від серця, що і є нашим корінням, робить його одним із найдушевніших та найщиріших фахівців з українського фольклору і традиції. На наше прохання Валерій розповів читачам «Жили» про давнє і сучасне святкування Різдва.

Довкілля і його набір поведінкових ключів

30 вересня 2013

Ми весь час перебуваємо в певному фізичному середовищі. Природне чи сформоване людиною, це середовище неминуче стає ареною, контекстом для всіх наших відчуттів, думок і дій. Як же пов’язані наша поведінка (діяльність) і середовище, в якому ми перебуваємо?

Передрук матеріалів (статей та ілюстрацій) журналу та використання їх у будь-якій формі, повністю або частково, в тому числі й в електронних ЗМІ, можливе лише з письмового дозволу редакції.