Статті
21 лютого 2013 | Жила №5, Мудрощі | Автор Ореста Шпак

Стать людини: з чого починаються відмінності та подібності

У щоденному мовленні ми часто використовуємо поняття «стать» і «гендер», часто підмінюючи їх одне одним. Однак це не тотожні поняття.

Стать – складне і багатозначне поняття. Це сукупність анатомічних, фізіологічних, біохімічних і генетичних характеристик, що відрізняють чоловічий організм від жіночого. Вони не однакові у різних видів і пов’язані не лише з функцією розмноження. Тривалий час статеву ідентичність індивідуума вважали однозначною і прирівнювали до біологічної статі: чоловік або жінка. Тепер погляди на це поняття змінилися.

Стать людини – складна багаторівнева система, елементи якої формуються не одночасно, проходячи різні трансформації на різних стадіях індивідуального розвитку.

 Як розвивалася стать

Генетична стать дитини визначається під час запліднення і залежить від набору статевих хромосом. Цікаво, що початково зародок запрограмовано на розвиток в особину жіночої статі.

 

Читайте статтю повністю у п'ятому числі журналу "Жила"!

Передрук матеріалів (статей та ілюстрацій) журналу та використання їх у будь-якій формі, повністю або частково, в тому числі й в електронних ЗМІ, можливе лише з письмового дозволу редакції.