Автори

Павло Дудар

музика-педагог, диригент хору, співак

Найпам'ятніше з дитинства?  Шугнув років в 5 під лід по пояс. Вибрався з ополонки, намерзся, як цуцик... Довго ходив навколо хати, боявся зайти й налякати маму й менших 3-х сестер. Зайшов, спасли, обтерли спиртом, укутали в ліжку. Лежав і готувався вмерти. Аби після цього не було скучно десь там бути одному - запам'ятовував орнамент на килимку на стіні, аби було що ТАМ згадувати...

Важливий урок з дитинства... Аби гарно наколядувати коляди (грошей і цукерок) - колядувати краще одному. Страшно в півтемряві одному обколядовувати вулицю, довжиною в три кілометри - та Бог знає: кого, за що і як оберегти.

Улюблене заняття в дитинстві? Пасти "малою чередою" корови (5-7 корів з пастухами) у діда в селі Розалієвка, Кагарлицького р-ну на Київщині.

Улюблена дитяча книжка? Так сталось, що весь Божий світ і жодної окрім шкільного "Букваря".

Улюблена іграшка/гра? Пам'ятаються "в шкляночки", "в цурку" та "в гудзики", відповідно: 1. - дівчача, ховати в землі "секрети" з шкляночок; 2. спортивно-змагальна; 3. азартна (шкідлива).

Реалізована/нереалізована дитяча мрія?  Виграти, накопичити багато грошей і купити шоколадних цукерок, аби всі наїлися досхочу. Реалізувалася 50\50. Гроші накопичив та здуру купив вершкового масла "на всі", аби потішить маму й показати, який у неї дорослий син. А сам лише розридався: масла дали на одного їдака, а гроші збирав місяць. Трагедія.

Про себе. Музика-педагог, диригент хору, співак. Закінчив Київську консерваторію 1978 році. Педагогічну діяльність розпочав в 17 років. Від того часу дітям не зраджував до сьогодні. В 1987 році разом з дружиною Богачьовою Наталкою організували та зареєстрували колектив "Дитяча опера". За три роки діяльності поставили найкращі класичні дитячі опери: "Козу Дерезу" М. Лисенка, "Ми будуєм місто" П. Хіндеміта, "Давайте напишемо оперу" Б. Бріттена, "На русальчин великдень" М. Леонтовича. В 1998 перереєстрували колектив в Учбово-любительський театр-студію "Родина". Власне в тому колективі й розпочався наш свідомий рух до Радійсності в колограї на засадах СПІВтворчості в межах Індикту (Церковний календарний рік)  та за чеснотами та мораллю Святців, неписаного "кодексу честі  й совісті" наших віруючих пращурів.

Передрук матеріалів (статей та ілюстрацій) журналу та використання їх у будь-якій формі, повністю або частково, в тому числі й в електронних ЗМІ, можливе лише з письмового дозволу редакції.