Номери — Жила №5

Чоловіче та Жіноче

У п’ятому номері «Жили» ми говоримо про саму Природу. Про те, що було в нас закладено і що було (або не було) втрачено. Про повагу і зневагу, любов і ненависть, про силу і слабкість, про полярності, які може й зовсім не полярності, якщо лиш розплющити очі та навчитися бачити. Якщо лиш спробувати бути чуйним і уважним.

Цей номер «Жили» - про Стать і Гендер.

У номері:

ДИВНИЦЯ

Легенда про Чоловічність та Жіночність

Розповіді читачів про те, чого навчив їх тато і чого навчила мама

МУДРОЩІ

Стать людини: з чого починаються відмінності та подібності. Ореста Шпак. Біологічний погляд на статеві відмінності чоловіків і жінок, а також те, як ці відмінності впливають на поведінку.

Хлопчики праворуч, дівчатка ліворуч: кілька думок про гендерні відмінності та виховання. Вікторія Наріжна. Чи настільки ми такі різні, як здається? Чи справді чоловіки з Марсу, а жінки з Венери?

Інтерв’ю з психологом Марією Будею про осмислення Жіночого і Чоловічого начал в людині.

Подільські опришки – сімейні воїни. Павло Нечитайло. Воїни, які лишилися у тіні козаків, але чия діяльність була значима і потрібна. Воїни, які долали незгоди суворого життя разом із сім’ями.

«Лучше би женитися, чим в чужих живитися»: шлюб у містах України-Гетьманщини. Ігор Сердюк. Про те, коли і як одружувалися за часів Гетьманщини, і що робили, коли взяти шлюб не було змоги.

ДОБРОУСТРІЙ

Чоловіки і догляд за дітьми: і можливо, і потрібно! Тамара Марценюк. Про те, наскільки важливо чоловікам здобувати досвід бути татом і долучатися до виховання діток!

Татійство. Іван Андрусяк. Розповідь відомого дитячого письменника про власний досвід бути татом!

Заборонений колір та Сукня не просто так – дві колонки і два погляди на «статевий розподіл» дитячого одягу.

ОБРАЗИ ТВОРЧОСТІ

Чоловіки, які танцюють. Світлана Стронова. Про те, як чоловіки перестали танцювати, і як важливо почати робити це знову. Як додаток до статті – інтерв’ю та колонки дорослих чоловіків-танцюристів, які розповідають про власний досвід у танці.

КОЛОГРАЙ

Українські вечорниці: дещо про дошлюбне спілкування української молоді. Ірина Ігнатенко. Про те, як колись здобувався перший досвід між статевого спілкування.

Чоловіки та жінки: українські традиції розрізнення. Лілія Мусіхіна. Про те, яким раніше був «світ хлопчиків/чоловіків» та «світ дівчаток/жінок».

КРАЙОБРАЗ

Попереду на три кроки позаду. Як мінялася жінка в Японії після війни. Ольга Хоменко. Розповідь про те, як реклама «ліпила» нову японську жінку у повоєнні часи, якою ця жінка була і якою стала.

СПОГЛЯДАННЯ

Природне зрівняння. «Чоловіки» і «жінки» у світі рослин.

ЧИТАНКА.

Цього разу пропонуємо три книжки для діток: «Книгу драконів» Едіт Несбіт, «Дающий» Лоіс Лоурі та «Привіт, це я!» Ніни Ґрьонтведт. Для батьків же у нас ціла добірка – дванадцять! – книжок на тему статі і гендера

Передрук матеріалів (статей та ілюстрацій) журналу та використання їх у будь-якій формі, повністю або частково, в тому числі й в електронних ЗМІ, можливе лише з письмового дозволу редакції.