Номери — Жила № 7

Людське тіло

Наше тіло не бреше. І все пам’ятає. Воно дивовижним чином зберігає в собі навіть те, що, здавалося б, давно і безповоротно витерте з пам’яті. І саме ці нестерті позначки вносять свої корективи в наше чітко продумане життя...
Тіло намагається правдиво говорити з нами, а ми відчайдушно ухиляємося від діалогу, вважаючи, що воно неідеальне, гріховне, бездушне... Психологи навіть стверджують, що нелюбу частину тіла обирають, щоб несвідомо перенести на неї незадоволеність життям або страждання.
Проте від тіла не потрібно тікати – адже воно найкращий друг, а не суперник, якого хай там що потрібно перемогти. Треба йти в глибину себе, слухати, чути навіть найтихіші натяки, щодня щиро дякувати за те, що воно є і багато що може, приймати з усіма «недоліками», які просто тануть під дією щирої любові, поважати кордони, торкатися (з дотриманням попереднього пункту!), а найголовніше – просто любити! Відданішого «коханця» я ще не зустрічала, так само як і запеклішого «супротивника» – це дзеркало, чисте і неспотворене дзеркало душі.
Наступного разу, коли вирішите критикувати його, подумайте про те, яку титанічну працю проробляють люди з обмеженими можливостями, щоб знайти з тілом спільну мову, всміхніться йому серцем, зробіть для нього щось прекрасне й обов’язково навчіть цієї дружби своїх дітей, адже, навчившись дружити з тілом, вони навчаться дружити зі світом.

Отже, 7 Жила – про тіло. І в ній розповідатиметься про таке:
 
МУДРОЩІ
«Від мавпи до Адама: як ми стали людьми». Стаття від археолога Аліни Бажал про дивовижну еволюційну мандрівку людського тіла. Чому ми звелися на ноги, чому жінки народжують в муках, як розвивалася мова.

«Мова тіла або Про що мовчать смайлики». Кандидат біологічних наук Іван Хом’як розповідає про рівні невербального спілкування людини і те, як ми «читаємо» одне одного.

«Хвороба як спасіння». Навіщо нам дані хвороби, які висновки ми маємо з них зробити? Як хвороби допомагають нам зробити життя кращим? Про це – у статті сімейного лікаря та психотерапевта Катерини Мартовицької.

«Чому не діють ліки?» Назва статті промовиста. Лікар, автор методик системного зцілення людини Сергій Міщук розповідає, чому ліки, які можна придбати в аптеці – це не єдина панацея.

«П’ять принципів здорового життя». Всього лиш п’ять умов, які так складно реалізувати, але які зроблять людину щасливою. Про них розповідає дитячо-орієнтований психотерапевт Марія Будя.

«Оповідка про 12 чуттів». Гадаєте, у людини є лиш слух, нюх, зір, смак і дотик? нічого подібного. Про 12 чуттів людського тіла розповідають Наталя Єщенко та Данило Косенко.

ДОБРОУСТРІЙ
«Екологія тілесно-душевного життя». Ведуча практик з «лагодіння»  - цілительської практики роботи з тілом  Олена Бєляєва розповідає про тісний зв’язок внутрішніх переживань і стресів і проявів цього на самопочутті тіла.

«Усмішка – найдивовижніша функція людського організму» - про те, скільки всього може розповісти нам усмішка і ротова порожнина розповідає лікар-стоматолог Діана Ставська.

«Шлях любові, або як говорити з дитиною про секс». На кожному етапі дорослішання з дитиною говорити про секс треба по-різному. Як? Про це розповість психотерапевт Марина Білик.

«Гімнастика мозку». Всі рівні мозку – від рівня рептилії і до неокортексу – перебувають у гармонії і підпорядкуванні вищому за розвитком мозку. Але іноді ця система дає збій, неправильно трактуючи оточуючу ситуацію. Як привести все до ладу? Як справитися з панічними атаками? Практичні рекомендації у статті Тетяни Саніної.

«Полюби свою фізру!». У статті фітнес-тренера Андрія Волчинського ідеться про те, як розвивати фізично дитину від народження і до повноліття: які вправи давати, у які секції записувати?

«Шлях йоги. Від простого до складного». Що дає йога дітям? І чи потрібна вона взагалі? Про це нам розповідають інструктори різних йога-шкіл у статті Євгенії Кравченко.

«Слово про лазню» Чи корисна лазня дітям? А вагітним? Як взагалі лазня стала частиною нашої культури? Про це розповідає майстер банно-оздоровчих послуг Олена Божена.

«Діти. Тіло. Здоров’я». Комплексна стаття від інструктора «Зцілюю чого імпульсу», спеціаліста з ЗСЖ Данила Горського, у якій він розповідає про фізичний розвиток, харчування та навчання дітей для здорового тіла і здорового духу.

ОБРАЗИ ТВОРЧОСТІ
«Відродження: детективна історія про тіло». Як змінювалося уявлення про тілесність впродовж доби відродження? І як з цим справлялися великі митці, як от Мікеланджело? Про це пише мистецтвознавець Людмила Молодан.

«Оголена натура: складнощі сприйняття». Про те, чому не можна накладати табу на оголене тіло в мистецтві розповідає Леся Коверзнєва.

КОЛОГРАЙ
«Душа». Відома авторка Ліля Мусіхіна розповідає, які уявлення про душу мали наші пращури.

КРАЙОБРАЗ
«Приховане одягом». Як сприймається хіджаб мусульманками? Чи є заборона показувати тіло попиранням жіночих прав чи може навпаки підкреслення сексуальності нашими жінками є чимось ненормальним? Про це розмірковує Дар’я Кузнєцова у репортажі з Балі.

«Терапія від друга Будди або Таємниці тайського масажу». Чи є тайський масаж еротичною практикою для розваги туристів чи це щось глибше і глибинніше? Чи взагалі щось інше? Про це з Таїланду пише мандрівниця Оля Коваленко.

У ЧИТАНЦІ дві книжечки для дітей. А у ПІДСИЛКУ цілий набір оглядів книжок на тему людського тіла.

ДОДАТОК: набір листівок із описом того, з яких психосоматичних причин непокоїть та чи інша частина тіла.

Передрук матеріалів (статей та ілюстрацій) журналу та використання їх у будь-якій формі, повністю або частково, в тому числі й в електронних ЗМІ, можливе лише з письмового дозволу редакції.