Номери — Жила №8

Час та Історія

Ми живемо в час, коли твориться Історія. Ми самі є творцями Історії – ті, про кого колись напишуть в підручниках. Наші спогади, твітери і статуси у ФБ будуть тією джерельною базою, яка допоможе краще зрозуміти нашу епоху.
Восьма «ЖИЛА» - про Історію і Час.

МУДРОЩІ 
«З чого зроблене минуле?» (текст для діток) Археологиня Марта Андрійович у доступній для дітей середнього шкільного віку формі виклала історію, чому ми ділимо час на доби: кам’яну, бронзову, залізну.. Звідки взялася ця періодизація, і чим характерна кожна доба. 

«Історія про європейський час». Настя Мельниченко та Ліля Мусухіна пишуть про те, як еволюціонувало європейське уявлення про те, що таке час і що таке історія.

«Колісниця історії» Еколог Іван Хом’як розповідає про палеоглобалізацію і до чого вона призвела.

«Розкажи мені історію: до питання усно історичних досліджень». Історикиня Світлана Коновалова розповідає про такий напрямок вивчення минувшини, як усна історія і чому важливо усвідомлювати і проговорювати свою пам’ять і унікальний досвід. 

«Сприйняття перебігу часу і власного віку в суспільстві України-Гетьманщини». Історик Ігор Сердюк розповідає про те, скільки віку давали собі мешканці Гетьманщини і як взагалі сприймали себе в житті земнім перед обличчям життя вічного. 

«Розвиток людства. Розвиток мистецтва. Розвиток дитини». Чи можна порівняти розвиток дитини із тим, як зростало людство в мистецтві? Наталя Єщенко та Данило Косенко впевнено це доводять. 

ДОБРОУСТРІЙ
«Вікові особливості сприйняття часу». Про те, чи так само, як дорослий, сприймає час дитина, розповідає психолог Ярослав Драб. 

«Чого і як навчати на уроках історії України в школі», про це пише історик Сергій Громенко. Які помилки є в викладанні історії в школі і як їх можна і треба виправити. 

«У викладанні історії важливо максимально відійти від судження». Як викладається історія у вальдорфській школі розповідає педагог Оксана Чечоткіна. 

«У кожному роді є щось цікаве і цінне, що може дати силу, мудрість і натхнення, а може абсолютно прогнозовано зруйнувати життя». Про пам’ять роду, сімейну історію і родовий «софт» говорить фахівець з ростановок, психотерапевт Жанна Мартова. 

«Вплив історичних традицій на творчість», Ярослав Драб.

ОБРАЗИ ТВОРЧОСТІ

«Правила світло писання: до історії сільської фотографії». Світлана Коновалова пише про те, чим була для селян фотографія в давнину.

КОЛОГРАЙ
«Людське мірило часу». Ліля Мусіхіна розповідає, чому поетизується минуле, звідки беруться міфи і легенди, і чому близьке майбутнє лякає нас куди більше, ніж далеке. 

КРАЙОБРАЗ
Саленто: в лушпинні традицій. Мандрівниця Оля Коваленко розповідає, як справляється з глобалізацією у італійському регіоні Саленто. Чи вдасться в глугих селах зберегти традицію і обличчя місцини?

І, звісно, традиційні книжкові огляди від наших авторок та «Лавка Бабуїн».

Передрук матеріалів (статей та ілюстрацій) журналу та використання їх у будь-якій формі, повністю або частково, в тому числі й в електронних ЗМІ, можливе лише з письмового дозволу редакції.