Статті

«Дивниця» — казка чи притча, що тематично відкриває поточне число журналу. «Мудрощі» промовляють мовою історії, психології, філософії. «Доброустрій» розкриває практичну сторону тієї чи іншої теми. «Колограй» йде у ногу з ритмами природи та світу, відкриває народну, фольклорну складову теми номера, наново окреслюючи наше коріння та зв’язки поколінь. «Образи творчості» додають номеру культурно-мистецького звучання, розповідаючи про живопис, скульптуру, архітектуру та музику. «Рукотвори» — те, що можна змайструвати своїми руками. «Крайобраз» — це розповіді про інші країни. «Споглядання» яскравими фотографіями візуалізує ту чи іншу тему. «Читанка» і «Підсилок» — огляди найкращих книжок для дітей, дорослих і сімейного читання. Ну і Додаток — це яскрава гра чи казочка, поробка або пісенник. У кожному номері щось особливе і дуже цікаве!

Довкілля і його набір поведінкових ключів

30 вересня 2013

Ми весь час перебуваємо в певному фізичному середовищі. Природне чи сформоване людиною, це середовище неминуче стає ареною, контекстом для всіх наших відчуттів, думок і дій. Як же пов’язані наша поведінка (діяльність) і середовище, в якому ми перебуваємо?

Чоловіки і догляд за дітьми: можливо і потрібно!

21 лютого 2013

Згідно з результатами дослідження, проведеного у Швеції, чоловіки пов’язують явище батьківства зі зрілістю (яку вони сприймають як розширення емоційного і поведінкового «репертуару») і зазначають, що завдяки йому почали краще усвідомлювати важливість стосунків, у них зросла впевненість у собі, а також уміння співчувати.

Стать людини: з чого починаються відмінності та подібності

21 лютого 2013

У щоденному мовленні ми часто використовуємо поняття «стать» і «гендер», часто підмінюючи їх одне одним. Однак це не тотожні поняття. Стать людини – складна багаторівнева система, елементи якої формуються не одночасно, проходячи різні трансформації на різних стадіях індивідуального розвитку.

Психологічний портрет іграшки

21 лютого 2013

Вся сила іграшки в її простоті - чим вона простіша, тим більше будить у дитині фантазію і творче мислення. Адже недарма діти молодшого віку вперто ігнорують надто складні механізми, віддаючи перевагу чомусь простому - і справжніми трофеями для них стають банальні виделки, пляшки, каструлі, крупа, вода, пісок і т.д. Саме гра чимось простим надзвичайно важлива для розвитку.

Це страшне слово «депривація»

10 січня 2013

Раніше термін був непотрібним, оскільки державу вважали найкращим вихователем для малят. Абсолютизація такої думки призвела до того, що 1917 року всіх дітей Радянського Союзу було проголошено державними, а виховний процес уніфіковано. Навіщо ж потрібні дбайливі долоні тата і мами?

Освіта на Русі: від черт і різ до семи вільних мистецтв

10 січня 2013

Найраніше свідчення про школи на Русі у «Літописі Руському» датується 988 роком. Володимир відкрив при Десятинній церкві школу «книжного вчення», у якій навчалися близько трьох сотень дітей.

Херсонеський стилос

1 жовтня 2012

Грецька освіта у Херсонесі. У самій Греції четверте століття до н.е. стало століттям заснування різних шкіл, хоча навчання коштувало в ті часи чимало. Проте батьки були готові платити, адже грецький юнак мав одночасно бути і духовно, і фізично досконалим.

Передрук матеріалів (статей та ілюстрацій) журналу та використання їх у будь-якій формі, повністю або частково, в тому числі й в електронних ЗМІ, можливе лише з письмового дозволу редакції.